Czyste powietrze.
Oddech dla Opola.

EMOCJE: SPOŁECZNA ŚWIADOMOŚĆ

Dobra jakość powietrza to wyzwanie, z którym muszą się mierzyć nie tylko regiony słynące z problemu smogu, takie jak Kraków czy Aglomeracja Śląska. Razem z miastem Opole pokazaliśmy, że wszędzie możemy walczyć o czyste powietrze.

Zadanie

Wielu mieszkańców Opola nie zdaje sobie sprawy, że problem niskiej emisji dotyczy także ich okolic. Pokażmy, jak w prosty sposób możemy starać się zmniejszać przyczyny powstawania smogu, a także doraźnie chronić się przed tym zagrożeniem.

Idea

Sposobów na oddech dla Opola jest bardzo wiele. Podzieliśmy je na 7 prostych działań, które z łatwością może wcielać w życie każdy mieszkaniec miasta.

Metody walki z niską emisją i rady dotyczące doraźnej ochrony przed zanieczyszczaniem powietrza publikowaliśmy równocześnie w kanałach social media, radiu i przestrzeni miejskiej Opola.

 

Efekt

7 sposobów na czyste powietrze poznało większość mieszkańców Opola. Nasze działania dotarły do  ponad 94 700 osób, nie wliczając tych, którzy widzieli plakaty i słyszeli spoty radiowe.

Zaangażowaliśmy społeczność w aktywną dyskusję na temat smogu i zachęciliśmy ich do samodzielnego dzielenia się informacjami o tym ważnym problemie.

Zobacz następny projekt Podkarpackie – Czas Na Twój Pomysł